Uroczystość otwarcia nowego punktu przedszkolnego

W dniu 21 września 2020 roku w m. Szewnica, punktualnie o godz. 9.00 odbyła się, długo oczekiwana przez lokalną społeczność, uroczystość otwarcia nowego punktu przedszkolnego powstałego w wyniku zakończonej inwestycji rozbudowy Szkoły Podstawowej w Szewnicy.

Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Szkoły – Pani Urszula Trzciałkowska, witając przybyłych uczestników.

Znaczenie wydarzenia swoją obecnością, podkreślili znamienici goście – Wójt Gminy Jadów – Pan Dariusz Stanisław KOKOSZKA, Proboszcz Parafii – Ksiądz Zdzisław KONKOL, Sekretarza Gminy – Pan Sławomir MIĄSKIEWICZ, Skarbik Gminy – Pani Barbara WÓJCIK, Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Regina SADLIK, Radni Gminy:  Pani Bożena KRASNODĘBSKA  oraz Pana Bogdan ZDANOWSKI, Przewodnicząca Komisji Oświaty – Pani Danuta TARACH, Kierownik Referatu – Pani Justyna WINNICKA – BAYRAM.  Pani Dyrektor powitała również najbardziej zainteresowanych czyli przedszkolaków.

Następnie w imieniu całej społeczności lokalnej
w imieniu przedszkolaków, zostały wygłoszone serdeczne podziękowania  dla Wójta Gminy Jadów oraz innych gości mających istotny wkład w podjęcie tak ważnej i potrzebnej inwestycji, jaką była rozbudowa Szkoły Podstawowej
w Szewnicy – budowa przedszkola.

Kolejnym elementem wydarzenia było przemówienie Wójta Gminy, zakończone efektownym wystrzałem konfetti, ku uciesze wszystkich maluchów.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, poświęceniu nowopowstałego Punktu Przedszkolnego oraz modlitwie, uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, którego głównym elementem był okolicznościowy tort.

Należy podkreślić, że ta, niewątpliwie potrzebna inwestycja, zapewni rozwój Szewnicy na długie lata.