Punkt przedszkolny

ZASADY ORGANIZACJI DYŻURU WAKACYJNEGO W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM W SZEWNICY

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Wnioski  dostępne poniżej

1. Dyżur wakacyjny jest organizowany dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2022/2023 do Punktu Przedszkolnego w Szewnicy w okresie od 24.07.2023r. do 04.08.2023r. zgodnie
z arkuszem organizacyjnym.

2. Zapisy na dyżur wakacyjny odbywać się będą w miesiącu maju od 01.05.2023r. do 31.05.2023r. poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na pocztę  – pspszewnica@wp.pl
lub złożenie osobiście w przedszkolu.

3. Wnioski zapisu dzieci na dyżur wakacyjny należy pobrać na stronie szkoły http://szewnica.szkolnastrona.pl/
w zakładce Przedszkole.

4. Ilość miejsc w przedszkolu na czas dyżuru wakacyjnego określa dyrektor przedszkola w porozumieniu
z organem prowadzącym.

5. Na czas dyżuru wakacyjnego przyjmowane będą dzieci:

• rodziców samotnych - pracujących*
  • obydwojga rodziców pracujących*

6. Decyzją dyrektora mogą zostać utworzone grupy łączone rocznikowo, w zależności od ilości dzieci zgłoszonych na dyżur wakacyjny.

7. Dyrektor przedszkola powołuje komisję kwalifikującą dzieci na dyżur wakacyjny.

8. Lista dzieci przyjętych na dyżur wakacyjny zostanie podana do wiadomości w dniu 06.06.2023r. poprzez:

• wywieszenie listy dzieci przyjętych na tablicy informacyjnej w przedszkolu,
  • pocztę elektroniczną lub telefonicznie.
  1. W przypadku rezygnacji z pobytu dziecka w przedszkolu na czas dyżuru wakacyjnego Rodzic zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o rezygnacji drogą mailową pspszewnica@wp.pl lub w formie pisemnej w przedszkolu przed rozpoczęciem okresu dyżuru.
  2. Przyjęcie na dyżur wakacyjny dziecka, które zostało zgłoszone po upływie wyznaczonego terminu może nastąpić w przypadku wolnych miejsc i jest uzależnione od decyzji dyrektora. O decyzji dyrektora Rodzic zostanie powiadomiony drogą mailową lub pisemnie.
  3. Opłatę za korzystanie z wychowania przedszkolnego oraz wyżywienia należy dokonać w terminie najpóźniej
    do 5-ego dnia miesiąca, na konto przedszkola, w którym dziecko korzysta z opieki podczas dyżuru.
  4. Wysokość opłaty za wyżywienie oraz korzystanie z wychowania przedszkolnego jest naliczana wg obowiązującej stawki w przedszkolu.
  5. Żywienie zbiorowe będzie realizowane w przypadku grupy powyżej 10 osób zapisanych na dyżur.
  6. W przypadku korzystania z dyżuru w kilku przedszkolach do każdego należy złożyć osobny wniosek.

*dyrektor przedszkola może zażądać aktualnego zaświadczenia z zakładu pracy o pozostawaniu rodzica / opiekuna prawnego w stosunku pracy

Wnioski  dostępne poniżej