Święto Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Szewnicy rozpoczęły się już z samego rana w dniu  9 listopada. Na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych uczniowie wraz z wychowawcami wzięli udział w konkursie plakatowym Pt: „ Polska- Moja Ojczyzna”. Następnie wspólnie obejrzeliśmy film o Marszałku Józefie Piłsudskim. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na korytarzu szkolnym. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Po hymnie uczniowie klasy 4 zaprezentowali przygotowaną część artystyczną. Kolejną część widowiska przygotowały klasy IV-VI. Następnie  uczniowie trzymając w dłoniach wykonane  własnoręcznie flagi  przemaszerowali ulicami Szewnicy śpiewając pieśni patriotyczne. Uroczystość zakończyła się wypuszczeniem biało czerwonych balonów upamiętniających wzniosłe dzieje naszego narodu i tych, którzy oddali życie za Jej wolność. Patriotyzmu i historii można uczyć poprzez pracę i zabawę. Uczniowie na pewno przyswoili sobie wiele ważnych faktów związanych z historią odzyskania przez Polskę niepodległości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen wrażeń i wzruszeń. Podziękowania należą się także osobom, które najbardziej zaangażowały się w obchody 100- lecia odzyskania niepodległości : Pani Dyrektor Iwonie Sadowskiej, Pnia Justynie Powalskiej, Panu Marcinowi Malińskiemu oraz Pani Agnieszce Sobolewskiej.