Policja w szkole

Policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Sekcji Prewencji, podinspektorWioletta Zychnowska przeprowadziła pogadankę profilaktyczną z uczniami naszej szkoły.

Spotkanie dotyczyło różnych aspektów bezpieczeństwa, było przeprowadzone dla dwóch grup wiekowych: uczniów z oddziału przedszkolnego i  klas I - II  oraz uczniów  klas IV-VI.

Młodsi uczniowie zdobyli wiele cennych informacji o bezpiecznym poruszaniu się po drogach.

Natomiast  starszym uczniom Pani  Wioletta Zychnowska przekazała zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Zwróciła uwagę na zagrożenia wynikające z kontaktów z osobami poznanymi w sieci oraz zjawisko cyberprzemocy.  Mówiła o konsekwencjach jakie grożą, gdy ktoś szydzi i obraża inną osobę za pośrednictwem komputera i telefonu komórkowego. Bez zgody osób zainteresowanych nie można też publikować zdjęć czy filmów w Internecie. Policjanta tłumaczyła, jak zachować się w sytuacji, gdy sami doświadczymy cyberprzemocy. W czasie prelekcji policjantka poruszyła również temat agresji wśród uczniów oraz omówiła negatywne konsekwencje, płynące z tych złych zachowań.