Pierwsza pomoc

15 marca 2019r. wszyscy  uczniowie zgromadzili się na Sali gimnastycznej i  wzięli udział w zajęciach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia były w formie praktycznej,  prowadził  je ratownik medyczny pogotowia ratunkowego.

Pod  okiem wykwalifikowanego ratownika  dzieci uczyły się: wzywać pogotowie ratunkowe do  osoby poszkodowanej,   układać rannego w pozycji bezpiecznej,  udzielać pomocy   i reanimować nieprzytomnego. Uczestnicy szkolenia indywidualnie i praktycznie mogli  przećwiczyć wszystkie formy pomocy. Była to doskonała lekcja  praktyczna połączona z nabyciem  wiedzy, dzięki której możemy uratować ludzkie życie.