Start w przyszłość

Projekt  Województwa Mazowieckiego pn. "Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - "Moja przyszłość"  był współfinansowany  ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W tym systemowym projekcie, brało  udział łącznie 10 083 chłopców i dziewczynek, a zajęcia prowadzone były w ponad 300 szkołach na Mazowszu. Młodzież uczestniczyła w takich zajęciach, jak: nauka języka obcego, zajęcia z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych oraz zajęcia związane z poradnictwem i doradztwem edukacyjno – zawodowym. Edukacja prowadzona była w sposób nowatorski i innowacyjny. Dzieci poprzez zabawę i doświadczenia pogłębiały swoją wiedzę.

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, które prowadziła Pani Iwona Sadowska z uczniami z klas IV-VI. W czasie tych zajęć dzieci poznawały historię, kulturę krajów anglojęzycznych, uczyły się gramatyki i słownictwa w formie zagadek, quizów, uczyły się piosenek Abby, Beatelsów, i współczesnych zespołów, odgrywały scenki teatralne. Zwieńczeniem całorocznej pracy było przedstawienie „ Bal u królowej”, które zostało wysłane na konkurs wraz z opisem i zdjęciami  z przedstawienia i  z zajęć.

Konkurs pn. „Start w przyszłość”, był adresowany do wszystkich uczestników zajęć. Wyłonił najciekawsze zajęcia realizowane przez szkoły podstawowe i gimnazjalne z Mazowsza. Wytypowano 15 zwycięskich placówek. Gala wręczenia nagród miała uroczystą oprawę i dzieci odebrały nagrody – czeki pieniężne z rąk Marszałka Adama Struzika.  Pierwsze siedem szkół otrzymało czeki w wysokości 6tys. zł, kolejne osiem po 5,2 tys. zł. z przeznaczeniem na  wycieczkę.

Pani Iwona  zorganizowała  ciekawą  wycieczkę na Mazury.

W zakładce poniżej "pliki do pobrania", prezentacja z konkursu.