Ekologiczny piknik rodzinny w Szewnicy

W ramach działań edukacyjnych, mających na celu podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców gminy Jadów, Szkoła Podstawowa w Szewnicy zorganizowała Ekologiczny Piknik Rodzinny. Zgromadzonych przywitała Pani Dyrektor Urszula Trzcialkowska, która zachęciła serdecznie do wzięcia udziału we wszystkich atrakcjach.
Część artystyczna została przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Uczniowie klas 1-3 pod opieką nauczycieli zaprezentowali występ dotyczący ekologii. Doskonała muzyka oraz kunszt aktorski porwał zgromadzoną publiczność.
Następnie ogłoszono wyniki konkursów ekologicznych:
- "Coś nowego z czegoś starego"
1 miejsce - Rodzina Roguszewskich
2 miejsce - Marcelina Gadomska
3 miejsce - Wiktoria Bala
- "Ekologiczny poemat"
1 miejsce - Daria Czerwińska
2 miejsce - Jakub Niewiadomski
3 miejsce - Anna Suchenek
- "Ekologiczny model pojazdu przyszłości"
1 miejsce - Igor Arczewski
2 miejsce - Mateusz Ruciński
3 miejsce - Maja Szumska
"Międzyszkolny konkurs klas 8 - odnawialne źródła energii "
1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Szewnicy
2 miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Urlach
3 miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jadowie i Szkoła Podstawowa w Myszadłach
W trakcie trwania pikniku przeprowadzona została licytacja obrazów ekologicznych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły oraz rodzinny pokaz ekologiczny.
Pan Burmistrz Dariusz Kokoszka podziękował Pani Dyrektor Urszuli Trzcialkowskiej za zaangażowanie i wkład pracy.
Młodzi mieszkańcy naszej gminy pokazali i udowodnili, że temat ekologii nie jest im obcy. Jesteśmy w stanie zmienić świat na lepszy, a przede wszystkim bardziej czysty.
Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom oraz mieszkańcom gminy Jadów za przybycie.