Piątek, 2024-05-10

Imieniny: Antoniny, Izydory

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego

5 grudnia 2023 r. to ważna data dla naszej szkoły oraz społeczności lokalnej. W tym dniu spotykamy się przed nowym obiektem sportowym przy Szkole Podstawowej w Szewnicy, aby uroczyście go otworzyć i poświęcić. To szczególne dla nas wydarzenie, na które z utęsknieniem czekali uczniowie naszej szkoły.
Serdeczne podziękowania za powstanie tego boiska składam Burmistrzowi Miasta i Gminy Jadów – panu Dariuszowi Kokoszce, słowa podziękowania kieruję do Rady Miasta i Gminy Jadów, która zawsze z wielkim zrozumieniem i przychylnością patrzy na potrzeby naszej szkoły. Dziękuję także Firmie AK Sport za szybką budowę tego pięknego obiektu.
To boisko, jest dopełnieniem naszego kompleksu sportowego, które obok sali gimnastycznej będzie dawało większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i zdrowy rozwój uczniów. Zdrowy styl życia, to jedno z nadrzędnych zadań, jakie stawia sobie nasza szkoła.
Myślę, że uczniowie ze szkoły podstawowej będą reprezentować swoją szkołę w zawodach sportowych nie tylko na szczeblu gminnym. Tego Wam życzę drodzy uczniowie, to boisko jest dla Was! Niech gra na nim przynosi Wam wiele radości, a mottem dla Waszych sukcesów niech będą słowa Jana Pawła II:
„Sport jest radością życia, zabawą, świętem, a więc jako taki powinien być ceniony.”

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szewnicy
Urszula Trzciałkowska